וידויים של אוסטיאופת


לאחר שסיימתי את לימודי האוסטיאופתיה, חוסר הניסיון והאידיאליזם הובילו אותי להאמין שאוסטיאופתיה היא התרופה לכל חולי, הכל, החל מכאבי גב, לאקזמה, ועד להרטבת לילה.

הרגשתי די בטוח עם עצמי לטפל בבעיות אורתופדיות אבל פחות עם דברים אחרים. עם זאת, עדיין קיבלתי לקליניקה שלי את רוב מה שנקרה בדרכי. הרגשתי שלהיות אוסטיאופת, עלי לטפל בכל התנאים הנכללים תחת מטריית אוסטיאופתיה, ולא לטפל בכל התחומים היה מפחית מהמקצועיות שלי. כמו כן, האמנתי שאוסטיאופתיה היא הפתרון למרבית הבעיות הרפואיות. זאת היתה בעיקר אמונה כיוון שלא בדקתי, אבל האמנתי.

עם הזמן הרגשתי בטיפול מניפולטיבי, והתחלתי להיות מודאג שזה ישפיע על המוניטין שלי. זה היה עוד יותר קשה להודות בכך ברגע שהטיפול התחיל ובמקום להפסיק את הטיפול הייתי ממשיך לטפל עד שהטיפול דעך.

אני בטוח שהיו אוסטיאופתים שהצליחו לטפל בהצלחה באקזמה והרטבת לילה, אבל גישת "הכל יכול" הגאוותנית שלי הובילה אותי לחשוב שאני אחד מהם, רק בגלל שסיימתי לימודים במכללה ללימודי אוסטיאופתיה.

השפעת ההיבריס האוסטיאופתית שלי אולי הובילה לעלייה ראשונית בכמות המטופלים שלי, אבל בסופו של דבר זה השפיע לרעה.

כיום אני יותר כנה עם עצמי ועם המטופלים שלי. אני זהיר בטלפון ודן עם המטופלים לגבי המצב שלהם- אני שואל אם אחרים טיפלו בהם בעבר, כמה כרונית הבעיה, האם היתה הקלה בסימפטומים, וכן למה לדעתם הם חושבים שטיפול ידני אחר עשוי לעזור. חשוב לי מההתחלה לתאם ציפיות עם המטופל בנוגע לטיפול.

יתכן שהניסיון שצברתי הוא שמסייע לי כיום להעריך במונחים מציאותיים יותר, מה היכולות שלי כמטפל אוסטיאופתי. כנראה ובמוסדות ההשכלה הגבוהה, לא ניתן ללמד כישורים ותובנות אלו. עם זאת, חשוב שמורים במוסדות הלימוד, יעודדו שאלות עצמיות ויתנו כלים למטפל להיות ביקורתי כלפי עצמו. לעזור לסטודנטים ובוגרים חדשים להבין את המגבלות של אוסטיאופתיה הוא לא להחליש את המקצוע, להיפך, זה מחזק את התחום ובסופו של דבר עוזר לבוגרים לחזק את הזהות המקצועית שלהם ואת תחושת ההצלחה שלהם.

#לימודיאוסטיאופתיה

Featured Posts
Posts are coming soon
Stay tuned...
Recent Posts